ГоловнаПоследние новостиНегласні сигнали далекобійників, або Правила водійського етикету на дорозі

Негласні сигнали далекобійників, або Правила водійського етикету на дорозі

17.07.15 Последние новости

d ruМова є основою спілкування й вербальним способом передачі інформації в усіх сферах життя. Професійна мова спілкування є в інженерів, маркетологів, музикантів, IT-розробників і, звісно ж, у водіїв. Її навіть прописано у Правилах дорожнього руху, виконання яких є пріоритетним обов'язком кожного водія.

Однак, крім формальної мови дороги (дорожніх знаків, розмітки та ПДР), існує також неформальний «сленг», що складається з жестів, візуальних та звукових сигналів. За його допомогою водії інформують один одного про небезпеку, допомагають у здійсненні маневрів, вибачаються або ж люб'язно дякують. Знання цих неформальних правил дорожнього етикету допомагає краще орієнтуватися у певних дорожніх ситуаціях, а також розуміти, про що хочуть вас сповістити інші водії.

1. Сигнал правого повороту. Коли ви плануєте обігнати вантажний автомобіль або ж інший великогабаритний транспортний засіб, у якого ввімкнено сигнал правого повороту, це означає, що дорога вільна і ви можете виконати маневр. Разом із тим водій автомобіля, що їде попереду, також може поступитися вам дорогою, дещо знизивши швидкість і притиснувшись до узбіччя.

2. Сигнал лівого повороту. Водій вантажівки, який помітив, що автомобіль позаду збирається йти на обгін, може ввімкнути лівий сигнал повороту. Таким чином він попереджає того, хто їде позаду, про небезпеку: про автомобіль на зустрічній смузі або ж про будь-яку іншу перешкоду. Не ігноруйте це попередження, дочекайтеся умовного сигналу (див. п.1) та здійснюйте цей ризикований маневр лише за умов максимальної видимості.

1-2 ua

3. Одинарне блимання дальнім світлом. Такий сигнал часто використовується водіями автомобілів, що їдуть по зустрічній смузі руху. Він вказує на те, що попереду є небезпека: ДТП, проводяться ремонтні роботи тощо. Слід зменшити швидкість і рухатися з підвищеною обережністю. У нічний час такий сигнал, особливо якщо він тривалий, може означати, що на вашому автомобілі несправні фари або ж ви засліплюєте зустрічних водіїв дальнім світлом.

4. Подвійне блимання дальнім світлом. Сигнал, який чимало водіїв в Україні знають і використовують. Подвійне блимання дальнім світлом також означає, що ви наближаєтеся до небезпечної ділянки дороги.

3-4 ua

5. Багаторазове блимання дальнім світлом. Такий сигнал машини, що їде позаду, означає прохання дати дорогу. Якщо у вас є така можливість, увімкніть правий сигнал повороту й поступіться дорогою. Якщо ні, просто залиште блимати правий сигнал повороту. Таким чином ви покажете водієві автомобіля, котрий їде позаду, що поступитеся йому дорогою, тільки-но матимете таку можливість.

6. Блимання аварійною сигналізацією. Аварійна сигналізація – найбільш універсальний сигнальний інструмент для «спілкування» автомобілістів. Водії використовують її не лише в разі аварійної зупинки або ж гальмування при засліпленні у темний час доби, як це передбачено правилами дорожнього руху, але й в інших випадках. Наприклад, сигнал «аварійкою» часто використовують задля висловлення подяки іншому водієві – поступився дорогою, дав можливість перелаштуватися тощо. Крім того, за допомогою аварійної сигналізації можна вибачитися перед іншими водіями, якщо ви розумієте, що ледь не створили аварійну ситуацію або ж завдали їм незручностей своїм маневруванням.

5-6 ua

7. Перемикання фар з ближнього світла на дальнє. Цей сигнал водій найчастіше використовує, коли хоче показати зустрічним, що світло їхніх фар його засліплює.

8. Перемикання фар з дальнього світла на ближнє. Коли ви бачите, що автомобіль, котрий їде позаду, обганяє або випереджає вас, перемкніть фари з дальнього світла на ближнє. Так ви не засліпите водія, який йде на обгін, світлом ваших фар через дзеркало заднього виду. Так само слід чинити і тоді, коли помітите на зустрічній смузі інший автомобіль, або ж побачите світло його фар за пагорбом. Це дозволить уникнути засліплення й значно знизить імовірність ДТП у темний час доби.

7-8 ua

Для довідки варто відзначити, що більшість цих сигналів і неформальне спілкування прийшли до нас із Європи. Їх у буквальному сенсі привезли українські далекобійники, котрим довелося пристосовуватися до європейських формальних та неформальних правил водіння. Тому, якщо ви десь у Німеччині вирішите подякувати водієві за допомогу, подавши знак «аварійкою», він точно зрозуміє, що ви хотіли сказати, й відзначить вашу ввічливість на дорозі. Втім, у Європі наразі здебільшого використовують неформальні сигнали лівого (див. п.2) та правого (див. п.1) поворотів.

Усі зазначені приклади дорожнього сленгу також є частиною системи безпеки на дорогах. Про них варто знати, проте важливо пам'ятати, що ці сигнали є лише додатковими підказками для вас, і в жодному разі не можна подавати сигнал, якщо він може ввести в оману інших учасників дорожнього руху. Компанія Goodyear нагадує про те, що безпека на дорогах залежить від кожного учасника дорожнього руху. І прагне до того, аби створювати свої продукти не лише з урахуванням найкращого досвіду водіння, але й щоб вони створювали максимальну безпеку водіїв та пасажирів в усьому світі.
__________________________________
Про Goodyear
Компанія Goodyear – один із найбільших світових виробників шинної продукції. Штат її співробітників складає близько 67 000 осіб. Компанія виробляє свою продукцію на 50 заводах, розташованих в 22 країнах світу. У двох інноваційних центрах – в Акроні (штат Огайо, США) та Кольмар-Бергу (Люксембург) розробляються найсучасніші продукти й послуги. Заснована в 1898 році, компанія Goodyear встановлює високі технологічні й виробничі стандарти галузі вже понад 100 років. Додаткову інформацію про компанію Goodyear та її продукцію ви можете отримати на сайті www.goodyear.ua

Copyright 2018. Всі права захищено